تجربه زن بودن

 

شاید خیلی­ها با خوندن این تیتر وقتی بحث از تجربیات زنانه می­شه به فکرشون مسائل فیزیولوژی یا مسائل حقوقی و اجتماعی برسه اما در کنار این مسائل باید تجربه­های زیبا شناختی زن­ها را هم آورد زن­ها در اجتماع در عرف و در تاریخ و هنر و فرهنگ و جغرافی و ریاضی و مهندسی و .... باید و باید زیباتر از مردها باشند !!!!

دیدن یک زن زیبا در کنار یه مرد نه چندان زیبا عجیب نیست ولی دیدن یک مرد زیبا در کنار یک زن زیبا عجیب و ناراحت کننده است !!! برخی می­گویند بیچاره این مرد که باید با یک زن زشت زندگی کند و دیگری می­گوید بیچاره این زن که هر جا می­رود زشتی­اش صد چندان می­شود. برای همین هم مردها ترجیح می­دهند بروند به دنبال پنجه­های افتاب و آنانی که پنجه مهتاب هم نیستند باید .....!!!!

خود ما زن­ها هم در این دور باطل زیباشناختی اسیر هستیم خود من به شخصه وقتی فهمیدم که لیلای مجنون آنقدر زیبا نیست و حتی زشت هم هست در باورم نمی­گنجید که چرا مجنون دیوانه او شده است !!!! (احتمالا اگه من اون زمان توی قبیله اونا بودم خودم از اونای بودم که کلی پشت سرش غیب می­کردم)

به هر صورت ما زن­ها خودمان را تا سر حد مرگ می­رسانیم تا در دید افراد دور و بریمان زیبا باشیم دور و بری که می­گویم نصفش خود همجنسان­مان هستنداااااااا

من هم به حمداله از این تجربیات دارم که بیایم اینجا بنشینم و بگویم که رفتم فلان جا تا حد مرگ درد کشیدم که مثلا خوشگل شوم همین نمونه­اش دیروز که رفته بودم موهایم را رنگ کنم چیزی که متاسفانه آقایون ندارند متاسفانه را نه از روی خوبی که از بد ذاتی گفتم :)

مثلا می­خواستم که کلی زیبا بشوم رفتم و موهایم را دکلوره کردم البته نه روی موهام که مستقیم روی کله­ام  را پر از مواد آتش­زا کردند اولش فقط بوی گندش بود که چشم­هایم را می­سوازنید ولی روز بد نبینید سرم به شدت داغ شد چشم­هایم داشت از حدقه در می­آمد انقدر بی­تابم کرده بود که توی سالن ارایشگاه بالا و پایین می­رفتم تپش قلب گرفته بودم و نفسم بالا نمی­امد دیگر زیبا شدن معنای نداشت اون لحظه فقط دلم می­خواست زودتر تمام شود به خانوم ارایشگر می­گفتم نمی­خواهم ولی اونم فقط به فکر کار خودش بود و همش می­گفت تحمل کن دخترجان اگر الان بشورم رنگت خوب نمی­شود!!! و من هم با رویای زیبای تحمل می­کردم! ولی هر چه می­گذشت به جای کم شدن و عادت کردن بدتر می­شد تا جای که حتی اشکم درآمد و دست و پایم شروع به لرزیدن کرد حالا وسط ان همه رویای زیبا شدن می­ترسیدم نکنه حالا این وسط بیافتم!! خلاصه به هر جون کندی بود الهام خانوم را راضی کردم که سرم را بشورد وقتی سرم را شست تازه دیده­ام وووووو موهایم نارنجی شده است :) خانوم ارایشگر ناراضی بود که اگر  10 دقیقه تحمل می­کردی اینطوری نمی­شد و من توی دلم می­گفتم ارههههه 10 دقیقه ....... الهام خانوم گفت توقع نداشته باش که رنگ دلخواهت در بیاید گفتم بیخیال نهایتش خرجش یه رنگ سیاه است ! توی اون لحظات پردرد از اون موهای رویایی نهایت به موهای خودم فکر می­کردم ولی این تجربه باعث شد تا بگویم که دیگر برای اولین بار و اخرین بار است که فکر زیبای­های مدل غربی می­افتم و دیگر تحت هیچ شرایطی حاضر نیستم تا زیر بار مولفه­های زیباشناسی مردسالارانه بروم !!! چه ربطی داشت این تیکه اخر مانیفستم نمی­دونم.

هنوزم که هنوزم کله ی بیچاره­ام باور ندارد که من باهاش اینطور بی­رحمانه برخورد کردم هنوز پوست سقف سرم توی شوکه.

خواستم این رو بگم که ما زنها به غیر از دردهای بیولوژی و اجتماعی و عرف و حقوق و تاریخ از این مدل دردها هم داریم که شاید خیلی وقتها هم ربطی به تفکرات مردانه نداشته باشه شاید خیلی از مردها زنهاشون رو به حالت طبیعی بیشتر دوس داشته باشند ولی خود ما زنها هستیم که گاهی برای بهتر جلو دادن و خوب ماندن خودمان را توی دردسر می اندازیم البته وقتی به عمق این داستان هم می ریم رگه های تند مردسالاری وجود داره اینو گفتم که یه وقت مردا توهم نزنن که ما زنا مازوخیست داریم خود این دردهای ما ناشی از سادیسم مردا داره بله بله بلهههههههه

 

 

/ 5 نظر / 14 بازدید
علی شادان

مریم عزیز سلام تاحالا شهریوری احساساتی مث تو ندیده بودم.با حرفهات موافقم.من خودم زنی رو دوست دارم که بیشتر خودش باشه تا اینکه بخواد به ضرب و زور مواد آرایشی آشغال پوست داغون کن متوسل بشه.در ضمن تمام مردها هم فکر زنهای سانتیمانتال نیستند. چون زن زیبا مال مردمه...بگذریم...... خدایی خیلی خوشحالم که موهامو رنگ نمیکنم.زیر ابرو ور نمیدارم.صورتمو بند نمیندازم.دندونامو سفید نمیکنم.گونه نمیکارم.دماغمو عمل نمیکنم.گوشمو یا بینی ام رو سوراخ نمیکنم که فلز به خودم آویزوون کنم.تازه تمام اینا مال صورت بود، فکر کن اگه بخوام الباقی بدن رو بگم چی میشه. در عین حال قبول دارم که زن باید زیبا و متنوع باشه تا مردش سر هر لطایف الحیلی که تو خیابونا میبینه حالی به حالی نشه. دلم برای زنی که زن باشه خیلی تنگ شده.اینو میگم چون تو هم یک سال با من اختلاف سن داری،مث خودم قدیمی هستی و میفهمی چی میگم.دلم برای یه زن واقعی تنگ شده

باد صبا

سلام متاسفم ناراحت کننده بود. ولی هیچ اتفاقی با اون آرزوی از روی بد جنسی نیفتاد. فکر می کنم با هر زبونی مردا بگن همونجور طبیعی بهتره فایده نداره

زهرا

قضیه بکش و خوشگلم کنه. خیلی سخته این جور کارا که بتونی در نظر شوهرت خوشگل بشی. البته همه چیز که شوهر آدم نیست. مگه خود زنا دل ندارند که یه کم به سر و وضع خودشون برسند و تنوع داشته باشند. با این همه قیافه متنوع که هر روز تو خیابون میبینیم خیل سخته که بخوای همش در نظر خودت و همسرت یه شکل بیای. خدا رئ شکر شوهرامونم ازاین جور آدما نیستند. ولی در کل رنگ موهات خیلی خوشگل بود.

دوچکاوک

سلام دوست عزیز ممنون که آمدید آخه نازی